Oferta

Budowa maszyn do produkcji kształtek styropianowych

W naszej długoletniej działalności zbudowaliśmy wiele maszyn do produkcji kształtek styropianowych (wtryskarek). Na rynku styropianowym jest kilku dużych dostawców maszyn, jednak nasze działania ukierunkowane są na klienta tzn. projektujemy i budujemy maszyny pod indywidualne zapotrzebowanie odbiorcy. Często zdarza się, że maszyny wyżej wspomnianych producentów nie spełniają wymogów gabarytowych stołu przy produkcji nietypowych elementów. Co w konsekwencji przekłada się na koszty uruchomienia produkcji danych kształtek. Staramy się tak zaprojektować maszyny aby proces danej produkcji był zoptymalizowany pod kontem czasu i kosztów. Oczywiście po zakończeniu danej produkcji maszyna może zostać wykorzystana do produkcji innych elementów, wystarczy zmienić formę.

Budujemy również maszyny o podwójnym stole tzn. w jednym cyklu produkcyjnym wykorzystywane są dwie formy, takie rozwiązanie jest bardzo korzystne ze względu na czas dostarczenia gotowego wyrobu jak i znaczne ograniczenie kosztów.

W dziale produkcja form do styropianu napisaliśmy o formie, która posiada możliwość zmiany gabarytów produkowanych elementów (płyty budowlane z przesunięciem fazowym). Nasze rozwiązania są unikalne na skalę europejską. Maszyna posiada system umożliwiający regulację ustawienia rdzenia formy, dzięki czemu na jednej formie możemy produkować płyty o różnych grubościach bez konieczności inwestowania w nowe formy, zmiany i konieczne przestoje produkcyjne.

Czekamy na Twoje zapytania, skontaktuj się z nami, pisz na adres info@novatis.pl